Projekt Den D

Litvínovská vzdělávací společnost s.r.o. v říjnu 2012 zahájila realizaci projektu, který je určen žákům středních škol a má za cíl posílit jejich podnikatelské dovednosti. V rámci projektu se uskuteční originální diskuse žáků s VIP osobnostmi z podnikatelského prostředí. Žáci se budou moci dozvědět, jak vypadá běžný den podnikatele, co podnikání dává, ale i bere. Očekáváme rovněž, že vybrané osobnosti dají žákům nahlédnout i pod pokličku jejich podnikatelského úspěchu.
Na základě těchto diskusí budou žáci ve skupinách vytvářet Sborník JAK NA TO, což budou zajímavě zpracované osobních příběhy úspěšných regionálních podnikatelů. Vrcholem projektu bude příprava a uspořádání soutěže šesti žákovských skupin na formátu známého TV programu DEN D. Skupiny budou po nezbytné přípravě (pod vedením svých učitelů) samostatně prezentovat nově vytvořené podnikatelské záměry. Vítězné družstvo bude odměněno týdenní studijní stáží v zahraničí.
Do projektu se zapojí žáci dvou partnerských škol: Soukromá střední škola pro marketing a ekonomiku podnikání z Mostu a Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště z Roudnice nad Labem. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státním rozpočtem ČR.
 

Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost a ze státního rozpočtu ČR.

 

Aktivity projektu

Specifické aktivity projektu můžeme definovat následovně :

  1. Vytvořit metodiku a pravidla regionální soutěže pro cílové skupiny DEN D
  2. Vytvořit školní žákovské týmy na partnerských středních školách a připravit je pro soutěž DEN D.
  3. Realizovat cyklus odborných workshopů pro cílovou skupinu za účasti VIP osob z podnikatelského prostředí a tak posílit jejich motivaci k zakládání malých podniků v budoucnosti.
  4. Se žáky SŠ vytvořit Sborník" JAK NA TO" z příkladů dobré praxe - pozitivní příklady osobních příběhů úspěšných podnikatelů zejména z prostředí Ústeckého kraje
  5. Realizovat regionální soutěž žáků SŠ DEN D
  6. Realizovat krátkodobou zahraniční stáž žáků SŠ - vítěze soutěže Den D v zahraničí
  7. Vybudovat nezbytné technické zázemí pro práci školních týmů

Aktuality

Na základě "Regionální soutěže DEN D" byla v období 16.9.2014 - 20.9.2014 uskutečněna krátkodobá zahraniční studijní stáž pro vítězné školní týmy partnerských škol (Soukromé střední školy pro marketing a ekonomiku podnikání s.r.o. Most a Soukromé podřipské střední odborné školy a středního odborného učiliště o.p.s. Roudnice nad Labem).

Stáž byla realizována s cílem seznámit žáky obou partnerských škol s podnikatelskými kompetencemi na Maltě, fungováním žákovských týmů zaměřených na podnikání, a také s cílem ověření si svých jazykových znalostí v praxi.

V rámci pracovního programu byla pro účastníky připravena návštěva univerzitního centra managementu Maltské univerzity, University of Malta, Podnikatelského inkubátoru "Maltaenterprice", Centra pro začínající podnikatele.

Účastníci byli seznámeni s možnostmi zahájení podnikání, jeho udržením, výukou podnikatelských kompetencí na Maltě, pomocí různých institucí začínajícím podnikatelům, a to od samé přípravy na podnikatelskou činnost, zpracováním administrativy, finanční pomocí, odborných konzultací, poskytnutím odborníků, poradenství, praktické podpory.

Žáci obou partnerských škol měli tak možnost porovnat podnikatelské prostředí na Maltě a v České republice, výuku podnikatelských kompetencí, pomoc začínajícím podnikatelům.


Dne 30.9.2014 byl projekt ukončen.

Realizací celého projektu a jeho aktivit byl splněn stanovený cíl projektu, a to posílení podnikatelských kompetencí žáků středních škol v Ústeckém kraji, a tím i zvýšení jejich uplatnitelnosti na regionálním trhu práce.

 

VyhledatMapa stránekVytiskni tuto stránkuSdílet tuto stránku › vzdělávání, školení

© 2020 Insion
Litvínovská vzdělávací společnost s.r.o.
Smetanova 483, Litvínov
Fakturační adresa: Višňová 666, Most                                                              

pevná: 414 120 260
mobil:  734 314 684